18 Mayıs 2009 Pazartesi

El deliye ben akıllıya hasret..


Dün tam bir haftam doldu işyerimde. Geldiimden beri benden önce çalışan hatunlarla ilgili hikayeyi farklı aazlardan dinliyorum.. Benden önce çalışan hatunlar hep evlendikleri için ayrılmışlar.İlk geldiğim gün bile bunun esprisini yaptı herkes,müşterilerde dahil.. Senide artık evlendiririz..


Gülümsüyorum,Allah korusun falan diyorum ama hiç ardı arkası kesilmiyo bu evlenme muhabbetinin. Evlenicem taby Allaan izniylede bu benim için çok özel bi olay. Evleniceem gün bile şaka konusu yapılsın,saçma sapan evlilik muhabbetlerine karışiim istemem. Velhasıl.. Dün bi bayan geldi öğleden sonra..Hoşgeldiniz dedim ayaa kalktım gülümsedim.Dibime kadar geldi hatun. Orta yaşlı güzel suratlı bi bayan. 'Az önce geldim ben müşterileriniz vardı geri döndüm.Bişey sorucam ama kızmazsınız umarım' dedi. Bi gözünü ufaltıp ne diyo lan bu mimiği yaparsında 'Buyrun' dersin ya.. İşte öle yaptım. Evli misiniz,bekar mı dedi.. Benim kafam öyle karışık ki,hatunun her cümlesinde başka bi profil oluşturuyorum kafamda.. Kızmayın falan dediğinde açıkcası Kütahyanın delisi sandım. Çünkü Kütahyada çiniden bile meşhur olan şey delileridir.

Bu noktada ufak bi parantez açıcam.. Bi delisi var Kütahyanın,ismi Bilal.. Paso dükkanlardan teyip çorlayıp omzuna koyup kulaana dayar müzik dinler..Polisler tutar alır teybi,bikaç gün sonra bi daha nerden geldii belirsiz bi teyiple yakalarlar =) Bir diğeri.. Adını bilmiyorum.. Yaz-kış fular bağlar boynuna,üstüne gösterişli uzun ceketler alır,ayaanda da meşhur botlarından biri.. Devamlı bot giyer. İçiniz yanar susarsınız onu görünce.. Bir diğeride dişlerinden çok gözüken diş etleriyle kocaman güler size. Bigün Kütahyaya yolunuz düşerse ardınızdan el şaklatan 'Ablağğ ablağğ' diye baaran ve çirkin çirkin sırıtan biri olabilir.Korkmayın hepsi zararsız..

Hatta bir başka delinin çok özel bi insan olduu söylenirdi,hayattayken.. At gibi kişnerdi durup durup.Asla herkesten para almazdı. Neye göre seçerdi bilemiyorum ama sadece bazı insanlardan para alırdı.Kendi istemezdi.Önünde dururdu sen verirdin. Annemden para almışta bi kere,ailecek ayrıcalıklı ilan etmiştik kendimizi =) Birkaç sene önce öldü.. Cenaze namazının tam ortasında bir at gelip kişnemiş şaha kalkmış ve gitmiş.. Hurafe deil gerçek bir olay bu..


Nerde kalmıştık? Hıh. Hatun bana sorular soruyordu.. İkinci sorusundan sonra ben anketör sandım hatunu. Bekarım dedim. Bi taraftanda düşünüyorum.. Bayiisi olduumuz bilgisayar markasıyla ilgili ne sorucak ne dicem falan diye. Hatta bi ara Ercana seslenmeyi düşündüm.Hani dükkan hakkında onun bilgisi var diye.. Geldi üçüncü soru.. Kaç yaşınızdasınız? 20 dedim. Ama aynı bu şekilde cevaplıyorum ben.. Kuzu kuzu.. Anket yapıyo diye kısa kısa.. =) Aradada sevimlice bi gülümsüyorum.Bi bk bilmiyorum bari iyi intiba bırakayım diye..Sonra hatun kendini ele verdi.. 'Ben sizinle daha sonra özel konuşucam,olur mu' dedi. O anda şimşekler çaktı beynimde. Yerime çöktüm.Geri döndü. İsminiz neydi dedi.. Seceremi örendin adımımı çekinicem sölemeye,Betül!.. Al Betül.. Adım Betül! Bıktım sizin çetenizden. Beceriksiz oğulların çöpçatan anneleri! demeyi istedim.. Demedim tabi.. Betül dedim,çöktüm yerime.Gitti hatun. O kariyer yapan Betülün yerinde yanakları kızarmış ve farkında olmadan görücüye çıkmış bi Betül vardı artık. Kaderimmi dedim ya.. Ulan iş yerindeyim iş işş..

13 İz bırakanlar:

Bugra dedi ki...

Kesin halamdır :)

Wilwarin dedi ki...

Hastasın sen yaa,çok güldüm =))

Bugra dedi ki...

Deme öyle potansiyel var, gerçekten :) Bide Kütahya olunca hah dedim kesin Halam :D

E hadi $imdiden hayırlı olsun diyelim :P

Wilwarin dedi ki...

Randevulaştım gibi oldu bide hatunla,iyimi =) Ne evlenmeye hevesli kız demiştir =))

Aaabeyn dedi ki...

:)) Acar güldüm top ol işalla imi! odu ocaa sönmeyesicenin goca kötayyalısı sana göz digivimiş de senin habarın geşcek değil şardossun. Geeeenlik geydirselee bizim gız halaaa müşderi zancek. Ob Ob heç duymadığııdım. Saf mı ki le bu? Yovalla acık saf össseyn :P!

Wilwarin dedi ki...

Abi karnıma aarılar girdi yemin ederim manyaksın sen ya =))))
Bazı yerlerini zor anladım nası örendin bu kadar helal be =))
Durup durup bi daa okuyorum =))))

Ağabeyi dedi ki...

Anlamayanlara meal-i şerifi;

:)) Beni çok güldürdünüz, umarım top olursunuz. Tanrı şahidim olsun ki, evinin ateşi sönesi bayan sizi gözüne kestirmiş lakin, sizin ruhunuz bile duymuyor kuzum. Şahsınıza gelinlik giydirseler siz talibinizi halen müşteri zannedeceksiniz. Böyle şeyi duyulmuş değildir! Temiz kalpliliğinizden midir acep? Zannımca evet, evet siz temiz kalplisiniz. :P

Wilwarin dedi ki...

=)))))))))))

Seny seviyorum abi!! Böyle anormal olsanda =))

Angelanddemon dedi ki...

walla bitek benm dükkanda haberim yok bundan yaw :):)ama çok güldüm buna yaaa:)hehehehehehe

Şevval Elif SOLMAZ dedi ki...

Haşim Allah cezanı vermesin öldüm gülmekten :))) Bu dili sadece Kütahya'da yaşamış olanlar anlayabilir yalnız :)) Çeviri de dehşet :)))))

Büt şu kadın gelse de artık şu yaprak dökümünden daha heyecanlı dizi bitse :P :)) Çatlıycam ayoool

Wilwarin dedi ki...

Normal bi kardeşi çok gördü bana rabbim =))


Hatuna action olsun saten kardeşi umurunda deil =)

Elder brother dedi ki...

Translation to English for foreigners;

You make me die with laughter, I hope you'll become ball. In the name of God, That Lady -whom flare of asylum will become die down- felt herself capable but you're completely unaware of her plans. You're still assuming that they are customers even if they are tring to dress you wedding gown. Such a unheard-of situation! Is this your homespun issue? I think yes, yes you're homespun as well :P

Wilwarin dedi ki...

Hayy maşallah abicim yaa =) Kütahya şivesiyle daattıın karizmanı bu yorumunla toparladın =)