16 Mayıs 2010 Pazar

Hayaller vol.1

Çocukluumdan beri hep başımı yastığa koyduum anda uyurum ben. Hiç yatakta dönüp durmam debelenmem. Ama o kısacık süreçte bile bir sürü hayal kurarım. Her zaman bu bahsedeceğim gibi mantıkdışı olmaz hayallerim ama hayal kırıklığınada asla uuramam. Onlar hayal dünyamda güzeller çünkü, bilirim. Belki benim o olayların gerçekleşmesi sonucunda vericeem tepki çok acınası durumlara sürükleyebilir hayatımı. Hem Ahmet Şerif İzgören de hayallerinizin ulaşılabilir olması gerekmiyor, hayaller sadece yaşama tutunma aracıdır diyor. Bilge bi adamın sözleriyle giriş yapıyorum ki iyicede aptal bişey sanmayın bari :)


En büyük hayalim; penguen beslemek. Ve üstüne çok düşünmüşlüüm var bu konunun. Ben bu pengueni aldım getirdim. İmparator penguen bu tabi. Ve yavru. Küçükken kardeş kardeş oynasınlar, büyüyüncede yalnızlık çekmesin eşsiz kalmasın penguenim diye 2 tane birden almaya karar verdim. Nasıl ki yazın buz pateni sahaları souk tutulabiliyo. Az birazda benim fedakarlığımla souk bi ülkeye taşınmış olsam.. Pekalada beslerim. Hem ülke deiştirdiimden hem 2 penguen satın almamdan hemde dil balığını seven bu hayvanlara hergün kilolarca dil balığı yedirebilitemden zengin bi insan olduumu çıkardım. Buz odalarında pıtır pıtır oynasınlar, bi sağ bi sol sallana sallana yürüsünler.. Bembeyaz göbüşlerine kafamı yaslayınca yelken kollarıyla beni sarsınlar. Yerim bee. Paralarım kız ben onları severken. Aaa bide bana torun versinler tabi. Böylece evlenmedende aile kurabilmiş olurum.
Böyle ciddi konuları hesaplamaktan isimlerini henüz düşünemedim. Fakat ıtır pıtır, Alara Dilara, Behzat Süheyl gibi bişey koymayı düşünmüyorum. Çünkü ben bunları gerçekleştirene kadar nüfus müdürlüğü hayvanları evlat edinme gibi bi yasa çıkarabilir. Sakata gelmiim.

Hani benim penguenlerim vardı ya.. Siliyoruz hepsini. Sar geri sar.. Yine ülkemdeyim, para sıçmıyorum ve ders çalışmak yerine saçma sapan hayaller kuruyorum. Gel oraya abi yine.. Hıhh. Şimdi senden ricam az daha geriye git. Pamuk şekeri diye bişeyin hiç olmadığı zamana. Pespembe, yenilebilen bi pamuğun varlığına aklımızın eremeyeceği bi zamana..

Diğer bi hayalim şekerle gıda boyasının ve pofudukluk katan şu an bilemediğim başka malzemelerin karışımıyla kendi bulduum ve sokaklarda deil kendi pamuk şeklindeki fabrikamda ürettiğim tadı tatlı, tarzı pamuğa benzediği için adını pamuk şekeri koyduum ürünümü halka sunmak. Bu öyle bi şeker olucak ki, bazı şerefsiz çalışanlarım formulünü satsalar bile başka fabrikalar imal edemicek. Tükürüyo muyum napıyorum bi ben yapabiliyorum bunu. Dilinizin üstünde kendi kendine eriyen patsitolardan bile daha çabuk eriyebilen bi şeker bu. Hem o kadar çabuk eriyen hemde dişlerinizde tıkır tıkır kalabilen bi şeker tatlıcığı. Çok ses getiren bi buluş olucak, işveç bilimadamları bu şekerin endorfin hormonunu artırdığına dair anket sonucu yayınlıcaklar. Ben bu pamuk şekerim ve fabrikamla başarı kitaplarında, yabancı gazetelerin ropörtajlarında yer alıcam. Tatlı tarifi kitaplarının pamuk şekeri sayfasını hiç yazamıcaklar. Pamuk şekeri makinası diye bi makina olmıcak. Annelerimizinde balkondan para atmasına gerek kalmıcak böylece. Gerçi o zamanda ya nohut ya macun için para isterdik ama olsun.. Pamuk şekerini googleladığınızda sayfalarca fabrika resimlerim, bayilerim ve mikrofon ve insan kalabalığından sıkıntımın yüzüme vurduğu çirkin pozlarım olucak. Dilimde hep pespembe olucak. Şeker Kız Candy'i reklam yüzüm olarak kullanıcam, o reklam çekimleriyle meşgulkende Teri'yi ben tavlıcam :) Teri zayıf olduu ve bende pamuk şekerimden vazgeçemediğim içinde light pamuk şekerlerine ihtiyaç duyup, onları üretip piyasaya sürücem..

Bende bu zeka yoksunluu sizde de bu sabır olduktan sonra yaz yaz bitmez bu hayaller..
Devam edicem..

3 İz bırakanlar:

NESO dedi ki...

allahım sen bunları nerelerden buluyorsun =))))))
sana hamile kaldığımda yada taşırken acaba beni uzaylılar kaçırdıda etkileşim sonucumu bu durumun =)))

elif gizem dedi ki...

Kim sıkılır hayallerden? Rengarenk şekerler doldu sanki ceplerime... Ne kurmaktan sıkıl, ne de paylaşmaktan... Ne de vazgeç hayallerine inanmaktan...

Wilwarin dedi ki...

Teşekkürler be Neso :) O kadar mı tuhafım yavrum ya..

Elif Gizem, mutlu oldum yorumundan.
Teşekkür ederim :)